تبلیغات
ایران علمی - شناخت تن انسان۳
 
  به سایت ایران علمی خوش آمدید!    
 
منوی اصلی
لینکهای سریع

آرشیو ماهیانه
شهریور 1386
مرداد 1386
تیر 1386

لینک دوستان

حمایت از ما

ایران علمی

بزرگترین مرجع قالب وبلاگ


نظر سنجی
چه امتیازی به وبلاگ می دهیدتابلوی تبلیغات

شناخت تن انسان۳

شناخت تن انسان3

اعصاب NERVOUSSYSTEM: شبکه کنترل و اطلاعات بدن آدمی سلسله اعصاب است. این اعصاب فرمان هایی برای واکنش های ما نسبت به محیط صادر می کند که تحت تاثیر آن تغییراتی چه خارجی و چه داخلی در بدن صورت می گیرد. اعضا حسی یا سلول های دریافت کننده اثرات حس اطلاعاتی را از همه اطراف بدن گرد می آورد  و ما را در مورد چگونگی محیط اعم از خارجی و داخلی آگاه می کند...

شناخت تن انسان3

اعصاب NERVOUSSYSTEM: شبکه کنترل و اطلاعات بدن آدمی سلسله اعصاب است. این اعصاب فرمان هایی برای واکنش های ما نسبت به محیط صادر می کند که تحت تاثیر آن تغییراتی چه خارجی و چه داخلی در بدن صورت می گیرد. اعضا حسی یا سلول های دریافت کننده اثرات حس اطلاعاتی را از همه اطراف بدن گرد می آورد  و ما را در مورد چگونگی محیط اعم از خارجی و داخلی آگاه می کند. رشته های عصبی این اطلاعات را به سلسله اعصاب می رساند. اعصاب مرکزی شامل مغز و ادامه آن نخاع است.

بینی NOSE: عضو اصلی حس بویایی و راه گذر هوا برای دستگاه تنفس است و در آن هوا پیش از ورود به شش، گرم (و مرطوب) می شود. قسمت فوقانی بینی انتهای سلول های عصبی که مشمول حس بویایی است قرار دارد. این رشته های عصبی قادر است که مواد شیمیایی را در هوا تشخیص دهد و از این راه علایمی را به سوی مغز از راه اعصاب بویایی می فرستد. قسمت بویایی مغز با دریافت این علایم بو را می شناسد.

پا: شامل استخوان های ران که دراز ترین استخوان بدن است. سر برجسته اش در گودی نیم لگن فرو می رود و در آن می چرخد، سر دیگر آن دو برجستگی و یک شیار دارد. در مقابل شیار، استخوان کوچک پهنی به نام کشکک جا دارد.

استخوان های ساق که شامل درشت نی و نازک نی است. درشت نی از بالا با ران و از پایین با استخوان های مچ پا مفصل می شود. قوزک داخلی پا، سر درشت نی است. نازک نی، از بالا به درشت نی تکیه می کند و از پایین، قوزک خارجی پا را می سازد.

مچ پا که هفت استخوان دارد که بزرگترین آن ها پاشنه را پدید می آورد. کف پا که پنج استخوان دارد، استخوان های مچ (جز پاشنه) و استخوان های کف که به صورت قوسی قرار گرفته و کاملا به زمین تکیه نمی کند.

ساختمان پا بسیار پیچیده است که در انسان و برخی جانورانی که ایستاده راه می روند، وجود دارد. بیشتر جانوران چهار دست و پا راه می روند، انسان و پرندگان و جانورانی مانند کانگورو ها که روی پا های عقب خود راه می روند، (در این گونه جانوران پا ها قوی تر و نیرومند تر از پاهای جلو(دست ها) می باشد) با دو پا راه می روند.

استخوان های بدن انسان حدود دویست عدد است که 26 عدد آن در پاها قرار دارد.

فشار و سنگینی همه بدن در حال ایستاده روی سه نقطه کف پا (پاشنه پا، برجستگی داخلی کف پا و برجستگی خارجی کف پا) وارد می شود.

هنگام قدم برداشتن ابتدا پاشنه پا کنار خارجی و برجستگی خارجی کف پا و بالاخره برجستگی داخلی کف پا با زمین تماس پیدا می کند.

کف پا دارای سه طاق قوسی است: یک طاق قوسی عرضی میان برجستگی داخلی و خارجی کف پا و دو طاق قوسی طولی، یکی خارجی میان پاشنه و برجستگی خارجی کف پا.

پای نوزاد هنگام تولد پهن است. طاق های قوسی پا در اواخر سال دوم یعنی موقعی که کودک شروع به راه رفتن می کند ظاهر می شود.

پا طبیعتاً تمایل به پیچ خوردن دارد زیرا تنها نیمی از استخوان قاب روی استخوان پاشنه است. اما عضلات پا در حال استراحت است و در این حالت استخوان پاشنه کمی کج روی زمین قرار می گیرد و تحدّب طاق ها کم می گردد، اما هنگام ایستادن روی یک پا عضلات در حال انقباض است، استخوان پاشنه روی زمین راست می ایستد و تحدب طاق های پا زیاد می شود.

انگشتان پا که هر یک شامل سه بند است، جز شصت که دو بند دارد. استخوان های انگشتان پا کوچکتر از انگشتان دست است و تحرک مختصری دارد.

استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر نام منبع مجاز است.

پنجشنبه 4 مرداد 1386 نظرات :  بیان انتقادات و پیشنهادات

صفحات و مطالب گذشته
مجموعه قالب های وبلاگ۱
مجموعه قالب های وبلاگ۱
کاربرد های صلح آمیز انرژی هسته ای
رصدخانه های مهم ایران و جهان
نظریه انفجار بزرگ Big Bang
اصطلاحات و واژه های مهم فلسفی – سیاسی – علمی
شناخت تن انسان۱۰(تمام)
شناخت تن انسان۹
شناخت تن انسان۸
شناخت تن انسان۷
شناخت تن انسان۶
شناخت تن انسان۵
شناخت تن انسان۴
شناخت تن انسان۳
صادق هدایت
آمار و اطلاعات
بازدیدها:
امروز:
دیروز:
مجموع بازدیدها:
اطلاعات سایت:
پست ها:
نظرات:

نویسندگان :
مهدی سلطانی (19)

پیوندهای روزانه

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از بروزرسانی این وبلاگ با خبر شوید

جستجو گر
  

پشتیبان
با تشکر از گروه طراحان ایران قالب که مارا در ترجمه و ویرایش این قالب یاری نمودند

Biggest Weblog Template Center

 

صفحه اصلی |  تماس با ما |  پست الکترونیک |  اضافه به علاقه مندی ها |  زیباترین قالب های وبلاگPowered By Mihanblog & Translated By Ir-Template.Com

www.mashhadteam.ir